Կոմիտեի ղեկավարի տեղակալներ

Կոմիտեի ղեկավար
Սուրեն Վլադիմիրի Թովմասյան
Սուրեն Վլադիմիրի Թովմասյան
Կոմիտեի ղեկավար
  • Կրթություն

    2012 – 2014թթ․ սովորել է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում՝ ստանալով տեխնիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։

    2010 – 2012թթ․ սովորել է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում՝ ստանալով Կադաստրի և կիրառական գեոդեզիայի մագիստրոսի աստիճան։

    2006 – 2010թթ․ սովորել է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում՝ ստանալով Քաղաքային կադաստրի բակալավրի աստիճան։

     

    Ծրագրեր, վերապատրաստում

    2019 – «Գեոդեզիայի և սեյսմոլոգիայի արդի հիմնախնդիրներ» թեմայով դասընթացի վարում, Միացյալ Թագավորություն

    «3D կադաստր, Երկրատեղեկատվական համակար­գեր, տվյալների բազաների ստեղծում» թեմայով վերապատ­րաստում և ամենամյա գիտաժողով, Գերմանիայի Դաշնա­յին Հանրապետություն

    2018 – «Գեոդեզիական ժամանակակից սարքավորումներ և երկրատեղեկատվական համակարգերի արդի հիմնա­խըն­դիր­ները, վիրտուալ իրականություն» թեմայով գիտաժո­ղովին մասնակցություն, զեկույց և վերապատրաստում, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

    «Տվյալների հավաքագրման տեխնոլոգիաներ, Խելացի քաղաք (Smart city)» թեմայով վերապատրաստում և ամենամյա գիտաժողով, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն

    Վերապատրաստում «Գեոդեզիայի, քարտեզագրության և երկրատեղեկատվական համակարգերի արդի տենդենցները» թեմայով, Մոնրեալ, Կանադա

    2017 – «Արբանյակային տեխնոլոգիաներ, անօդաչու թռչող սարքեր, գեոդեզիական ժամանակակից սարքավորումներ» թեմայով վերապատրաստում և ամենամյա գիտաժողով, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն 

    Վերապատրաստում «Օդային լուսանկարահանում և տվյալների մշակում» թեմայով, Սալոնիկի Արիստոտելի Համալսարան, Հունաստան

    2016 – «Գեոդեզիական ժամանակակից սարքավորումներ և երկրատեղեկատվական համակարգերի արդի  հիմնա­խնդիր­ները» թեմայով գիտաժողովին մասնակցություն, զեկույց և վերապատրաստում, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

    Վերապատրաստում «Մոբայլ քարտեզագրում և ծրագրերի կառավարում» թեմայով, Միլան, Իտալիա

    «3D սկանավորում և տվյալների մշակում» թեմայով վերապատրաստում, Վալենսիայի պոլիտեխնիկական ինստիտուտ, Իսպանիա

    Վերապատրաստում «3D Տվյալների հավաքագրում և քարտեզների մշակում» թեմայով, Ստոկհոլմի թագավորական տեխնոլոգիական համալսարան, Շվեդիա

    Վերապատրաստման դասընթացներ՝ «Կանաչ և խելացի քաղաքներ Հայաստանում. քաղաքային պլանավորում՝ նվազացնելու քաղաքների տարածումը և պաշտպանելու հողը և ջուրը՝ սննդի անվտանգության նկատառումներից ելնելով», Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարան

    2015 – Վերապատրաստում «Անօդաչու թռչող սարքեր» թեմայով, Բելգիա, Trimble ընկերության մասնաճյուղ

    2014 – Վերապատրաստում «Tailor-made training» ծրագրի շրջանակներում «Ջրային ռեսուրսների ինտեգրված կառավարման մագիստրոսական դասընթացների համար դասավանդողների վերապատրաստում և ուսումնական պլանի մշակում» թեմայով, Նիդերլանդներ  

    Վերապատրաստում «Tailor-made training» ծրագրի շրջանակներում «Ջրային ռեսուրսների ինտեգրված կառավարման մագիստրոսական դասընթացների համար դասավանդողների վերապատրաստում և ուսումնական պլանի մշակում» թեմայով, Թբիլիսի, Վրաստան

    2013 – Մասնակցություն Միլանի պոլիտեխնիկական համալսարանի կողմից կազմակերպված «Հայաստանում հուշարձանների վերականգնման մասթեր» դասընթացներին

    Մասնակցություն «Ժամանակակից գեոդեզիական հասկացություններ» միջազգային գիտաժողովին TEMPUS ծրագրի շրջանակներում, Լվովի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան  

    2012 – Մասնակցություն համացանցային ուսուցանման Moodle ծրագրի դասընթացներին TEMPUS ծրագրի շրջանակներում,Գերմանիայի Շտուտգարդ քաղաքի Կիրառական Գիտությունների Տեխնիկական Համալսարան (HFT)

    Մասնակցություն «GNSS և օպտիկական համակարգեր»  դասընթացներին  TEMPUS ծրագրի շրջանակներում, ԵՃՇՊՀ

    2011 – Մասնակցություն խորացված «Երկրատեղեկատվական համակարգեր» դասընթացներին TEMPUS ծրագրի շրջանակներում, ԵՃՇՊՀ

    Վերապատրաստում «Գեոդեզիական ժամանակակից սարքավորումներ» թեմայով TEMPUS ծրագրի շրջանակներում, Շվեդիայի Ստոկհոլմ քաղաքի KTH տեխնիկական համալսարան

  • Աշխատանքային գործունեություն

    2019թ-ի դեկտեմբերի 5-ին նշանակվել է Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար

    05․12․2019թ-ից Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ինժեներական գեոդեզիայի ամբիոնի վարիչ (հասարակական հիմունքներով)

    09․2019 – 05․12․2019 – Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ինժեներական գեոդեզիայի ամբիոնի վարիչ

    11․2015 – 09․2019 – Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ինժեներական գեոդեզիայի ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար 

    2017 – 2019թթ․ – Մոդուլ ՍՊԸ, գլխավոր գեոդեզիստ, Միջազգային ֆինանսավորմամբ ծրագրերի ղեկավար (KFW և AFD բանկ)

    2014 – 2017թթ․ – Տարածքային կառավարման նախարարություն, «Ջրային կոմիտե» ԾԻԳ՝ որպես գեոդեզիստ-խորհրդատու

    2015 – 2016թթ․ – ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ, դասախոս

    2014թ․ - Գյուղատնտեսության նախարարության Ջրային տնտեսության ԾԻԳ՝ որպես գեոդեզիստ

    2013-ից մինչ այժմ - Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարան՝ որպես դասախոս

    2010 – 2013թթ․- Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարան՝ որպես գեոդեզիստ, շինարարության որակի տեխնիկական հսկիչ

    2008թ. - Արթուն ՓԲԸ՝ որպես գեոդեզիստի ասիստենտ

  • Այլ տեղեկատվություն

    2004 – 2006թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում։

    15 գիտական հոդվածի և 4 ուսումնամեթոդական ձեռնարկի հեղինակ է։

    Տիրապետում է ռուսերեն և անգլերեն լեզուների։

    Պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով և պատվոգրով՝ շինարարության ոլորտում ունեցած ավանդի համար։ 

     

    Անձնական տվյալներ

    Ծնվել է 1986թ. հունվարի 2-ին Գեղարքունիքի մարզի Ծովինար գյուղում։

    Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա։

Կոմիտեի ղեկավարի տեղակալներ
Արման Լևոնի Պետրոսյան
Արման Լևոնի Պետրոսյան
Կոմիտեի ղեկավարի տեղակալներ
  • Կրթություն
    2017-2019թթ. սովորել է ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի շինարարության ֆակուլտետում, ստացել ճարտարագետի մագիստրոսի աստիճան:
    2001-2003թթ. սովորել է ՀՀ Պետական կառավարման ակադեմիայում, ստացել պետական ծառայողի որակավորում՝ պետական կառավարում և տեղական ինքնակառավարում մասնագիտացմամբ:
    1996-2000թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետում, ստացել տնտեսագետի բակալավրի աստիճան: 
  • Աշխատանքային գործունեություն
    2020թ-ի փետրվարի 3-ին նշանակվել է Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ
    12.2019 – 02.2020 - Կոմիտեի ղեկավարի խորհրդական
    03.2017-01.2019 – ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ
    01.2017-03.2017 –  ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի  նախագահի խորհրդական
    08.2016-11.2016 - «Ավտոճանապարհային մեքենաներ» ՓԲԸ Տնօրենի տեղակալ
    02.2015-03.2016 - «Երևանի Ջերմաէլեկտրակենտրոն» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենի տեղակալ
    12.2011-02.2015 - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի սպասարկման գրասենյակների համակարգման վարչության պետ        
    12.2010-12.2011 - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի  կառավարման ավտոմատացված համակարգերի վարչության պետ
    07.2009-12.2010 –  ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի անշարժ գույքի կադաստրային գնահատման բաժնի պետ
    07.2008-07.2009- Անշարժ գույքի կադաստրային գնահատման և համակարգված դիտարկումների վարչության պետ
    06.2008-07.2008 - Անշարժ գույքի կադաստրային գնահատման և համակարգված դիտարկումների վարչության անշարժ գույքի կադաստրային գնահատման բաժնի պետ
    10.2006-06.2008 - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի «Մարաշ» տարածքային ստորաբաժանման գնահատման բաժնի պետ
    04.2006-10.2006 - Անշարժ գույքի կադաստրային գնահատման և համակարգված դիտարկումների վարչության անշարժ գույքի կադաստրային գնահատման բաժնի առաջատար մասնագետ
    01.2005-04.2006 - ՀՀ առևտրի և տնտեսական զարգացման նախարարություն ՀՀ որակի տեսչության Երևանի քաղաքային վերահսկողության բաժնի գլխավոր մասնագետ
    05.2004-01.2005 - «Լ.Ա.Պ.Ա.» ՍՊԸ Գլխավոր հաշվապահ
    06.2001-05.2004 - «Արեգ-բլոկ» ՍՊԸ Հաշվապահ
  • Այլ տեղեկատվություն
    Պարգևատրվել է շնորհակալագրով` ՀՀ վարչապետի 2011 թվականի սեպտեմբերի 17-ի N 123 որոշմամբ:
    Պարգևատրվել է պատվոգրով ՀՀ ԿԱ ԱԳԿՊԿ նախագահի կողմից կադաստրի համակարգում բարեփոխումների իրականացման աշխատանքներում ունեցած զգալի ներդրման և կադաստրի համակարգի զարգացմանն աջակցելու համար:
    Պարգևատրվել է պատվոգրով ՀՀ ԿԱ ԱԳԿՊԿ նախագահի կողմից կադաստրի բնագավառում ներդրած ավանդի, երկարամյա և բեղմնավոր աշխատանքային գործունեության համար:
    Պարգևատրվել է հուշամեդալով՝ ԼՂՀ վարչապետի 2017 թվականի հունիսի 26-ի թիվ 167-Ա որոշմամբ:
    Պարգևատրվել է հուշամեդալով՝ ՀՀ վարչապետի 2017 թվականի հունիսի 27-ի թիվ 646-Ա որոշմամբ:
     
    Անձնական տվյալներ
    Ծնվել է 1979 թ.  հուլիսի 19-ին Երևանում։
    Անկուսակցական է։
    Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ:
Նարինե Աշոտի Ավագյան
Նարինե Աշոտի Ավագյան
Կոմիտեի ղեկավարի տեղակալներ
  • Կրթություն
    2013-2017թթ․- սովորել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ասպիրանտուրայում՝ ստանալով իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
    2009-2012թթ.- սովորել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրայում, ստացել է իրավաբանի մագիստրոսի աստիճան:
    2010-2011թթ.- սովորել է Ստոկհոլմի համալսարանում «Եվրոպական մտավոր սեփականության իրավունք» մասնագիտացմամբ, ստացել է իրավաբանի մագիստրոսի աստիճան (LL.M):
    2005-2009թթ. – սովորել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրում, ստացել իրավաբանի բակալավրի աստիճան:
     
    Ծրագրեր, վերապատրաստում
    12.2019թ. Ամերիկյան կառավարության կողմից ֆինանսավորվող փոխանակման ծրագրերի շրջանավարտների կոնֆերանս «Ձեռնարկատիրություն, նորարարություն և հաղորդակցում» թեմայով
    01.2018թ. Քաղաքականություն մշակողների դասընթաց Արևելյան գործընկերների համար, Սանդո, Շվեդիա
    10.2016-11.2016թթ. ԱՄՆ-ի պետքարտուղարության կողմից ֆինանսավորվող և Հայաստանում Ամերիկյան խորհուրդների կողմից իրականացվող մասնագետների վերապատրաստման ծրագիր (PFP) Վաշինգտոն քաղաքում
    06.2015թ. Մտավոր սեփականության ամառային դպրոց:
  • Աշխատանքային գործունեություն
    2020թ. հուլիսի  22-ին  նշանակվել է Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ
    2018թ.-մինչ օրս դասավանդում է ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետում
    2018-2020թթ.- ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի իրավական փորձաքննությունների ծառայության պետ
    2017-2018թթ.-ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի խորհրդական
    2015-2017թթ.- ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի օրենսդրության զարգացման և իրավական վերլուծությունների վարչության  պետի տեղակալ
    2011-2016թթ. ԵՊՀ իրավաբանական կլինիկայի տնօրեն
    09.2015-10.2015թ.- «Կնյազյան ընդ փարթնրս» իրավաբանական գրասենյակ՝ որպես իրավաբան
    2012-2015թթ.- «ԱրմենՏել» ՓԲԸ՝ որպես իրավաբանական տնօրինության բիզնեսի իրավական ապահովման բաժնի իրավախորհրդատու
    2011-2012թթ.- «Սիրունյան ընդ Կո» ՍՊԸ՝ որպես իրավաբան
    09.2011-10.2011թթ.- «Դեղերի և բժշկական տեխնոլոգիաների փորձագիտական կենտրոն» ՓԲԸ՝ որպես իրավատնտեսական բաժնի մասնագետ
    2009-2011թթ.- «Կարախանյան և ընկերներ իրավաբանական գրասենյակ» ՍՊԸ-ի իրավաբան:
    Այլ աշխատանքային փորձ, կամավոր աշխատանք
    12.2018թ.-04.2019թ. -փորձագետ «Դրական մարդկանց հայկական ցանց» հասարակական կազմակերպությունում  
    03.2016-05.2016- տեղեկատվության ազատության գծով փորձագետ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ժողովորդավարության բաժնում
    03.2020-11.2020թ. -ԱՄՆ-ի պետքարտուղարության կողմից ֆինանսավորվող կրթական ծրագրերի շրջանավարտների համար Հայաստանում Ամերիկյան խորհուրդների կողմից իրականացվող մենթորինգային ծրագրի մենթոր
    2017-2018թթ.- Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան կողմից իրականացվող կանանց մենթորինգային ծրագրի մենթոր
    07.2011թ-08.2011 – Բեռլինի փաստաբան և նոտար Թոմաս Քրասեմանի նոտարական գրասենյակում կամավոր
    2012-2013թթ.- ԱՅՍԵԿ երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունում Լոկալ կոմիտեի փոխնախագահ արտագնա փոխանակման գծով։
  • Այլ տեղեկատվություն
    5 գիտական հոդվածի հեղինակ է:
    Տիրապետում է ռուսերեն, անգլերեն և ֆրանսերեն լեզուների:
     
    Անձնական տվյալներ
    Ծնվել է 1989թ. փետրվարի 9-ին Չարենցավան քաղաքում:
    Անկուսակցական է։
    Ամուսնացած չէ:
Արամ Կարլենի Գուգարաց
Արամ Կարլենի Գուգարաց
Կոմիտեի ղեկավարի տեղակալներ
  • Կրթություն

    1991-1996- Երևանի պետական ճարտարագիտական համալսարան, Էլեկտրոնային սարքավորումների ինժեներ

    11.2000- Տրանսպորտային համակարգերի և համակցված փոխադրումների դասընթաց, Հունաստան, Աթենք

    02.2019- FIDIC պայմանագրերի գործնական օգտագործման դասընթաց, Երևան, Հայաստան

    09.2019- FIDIC պայմանագրերի խորացված դասընթաց, Երևան, Հայաստան

  • Աշխատանքային գործունեություն
    2021թ.-ի ապրիլի 23-ին նշանակվել է Կադաստրի  կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ
    02.2021 – 04.2021- ՀՀ կադաստրի կոմիտեի Գեոմատիկայի կենտրոնի առանձին գործառույթներ համակարգող խորհրդական
    06.2020 – 02.2021- «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ի ՀՀՃՄՆ Ծրագիր 3 և Ծրագիր 5 Ղեկավար
    06.2020 – 08.2020- «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ի գլխավոր տնօրենի պարտականություններ իրականացնող / ՀՀՃՄՆ Ծրագիր 3 և Ծրագիր 5 Ղեկավար
    09.2017 – 06.2020- «Տրանսպորտային ծրագրերի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի ՀՀՃՄՆ Ծրագրի առաջատար ինժեներ / համակարգող
    02.2017 – 09.2017- «Տրանսպորտային ծրագրերի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի            ճանապարհաշինության ավագ ինժեներ
    03.2016 – 02.2017- «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացնող կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի տրանսպորտային ոլորտի ինժեներ/տնտեսագետ
    08.2012 – 02.2016- «Կորսան կորվիամ կոնղտրուկցիոն» տեխնիկական բաժնի CAD նախագծող
    09.2010 – 11.2011- CES – AHT - ԵՊՃՇՀ Կոնսորցիում (Հազարյակի մարտահրավեր հիմնադրամի Հայստանյան ծրագիր) գեոդեզիստ-օպերատոր
    2008 - 2009- Քաղաքաշինության գիտական հետազոտական նախագծային ինստիտուտի ինժեներ
    2007 - 2010- «Հողշինմոնիթորինք» ՊՈԱԿ-ի համակարգչային բաժնի համակարգի ադմինիստրատոր
    2000 - 2012- «Տրանսնախագիծ» ՓԲԸ-ի տեխնիկական բաժնի համակարգչային խմբի (CAD) ղեկավար
    1999 - 2000- «Հայպետտրանսնախագիծ» ՊՓԲԸ-ի (վերանվանվել է «Տրանսնախագիծ» ՓԲԸ) Էլեկտրատեխնիկական բաժնի ինժեներ
  • Այլ տեղեկատվություն

    Պարգևատրվել է «Ճանապարհային դեպարտամենտ»-ի շնորհակալագրով` ճանապարհաշինության ոլորտում ներդրված նշանակալի ավանդի և բազմամյա վաստակի համար:

     

    Անձնական տվյալներ

    Ծնվել է 1974 թ.  սեպտեմբերի 18-ին Երևանում:

    Անկուսակցական է:

    Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր:

Կոմիտեի ղեկավարի խորհրդականներ
Գևորգ Սարդարյան
Գևորգ Սարդարյան
Կոմիտեի ղեկավարի խորհրդականներ
Արմեն Ալեքսանյան
Արմեն Ալեքսանյան
Կոմիտեի ղեկավարի խորհրդականներ
Լևոն Պողոսյան
Լևոն Պողոսյան
Կոմիտեի ղեկավարի խորհրդականներ
Կոմիտեի ղեկավարի օգնականներ
Մարինե Սահակյան
Մարինե Սահակյան
Կոմիտեի ղեկավարի օգնականներ
Զարուհի Կարապետյան
Զարուհի Կարապետյան
Կոմիտեի ղեկավարի օգնականներ
Կոմիտեի գլխավոր քարտուղար
Կոմիտեի գլխավոր քարտուղար
  • Կրթություն
    2010 – 2012թթ․ սովորել է Ռուս-սլավոնական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ասպիրանտուրայում:
    2004 – 2008թթ․ սովորել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանության ֆակուլտետում, ստացել իրավաբանի որակավորում:
    1999 – 2001թթ․ սովորել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետում, ստացել մագիստրոսի աստիճան` տնտեսագիտության տեսություն մասնագիտացմամբ:
    1995 - 1999թթ․ սովորել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետում, ստացել բակալավրի աստիճան` ընդհանուր տնտեսագիտություն մասնագիտացմամբ:
  • Աշխատանքային գործունեություն
    2020թ-ի մայիսի 4-ին նշանակվել է Կադաստրի կոմիտեի գլխավոր քարտուղար։
    17.05.2011 թ. - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական վարչության պետ,
    27.10.2009-17.05.2011թթ. - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի աշխատակազմի գնումների կազմակերպման բաժնի պետ,
    07.01.2003-26.10.2009թթ. - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի աշխատակազմի գնումների կազմակերպման բաժնի գլխավոր մասնագետ,
    06.07.2001-07.01.2003թթ. - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ֆինանսական և հաշվապահական հաշվառման վարչության ծրագրավորման և ֆինանսական վերահսկողության բաժնի գլխավոր մասնագետ,
    01.10.1999-06.07.2001թթ. - ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ֆինանսական և հաշվապահական հաշվառման վարչության ծրագրավորման և ֆինանսական վերահսկողության բաժնի առաջատար մասնագետ,
    15.06.1999-01.10.1999թթ. - «Քարտեզագրման կենտրոն» ՊՓԲԸ տնտեսագետ:
  • Այլ տեղեկատվություն
    Տիրապետում է ռուսերեն և անգլերեն լեզուների։
    Անձնական տվյալներ
    Ծնվել է 1978թ. դեկտեմբերի 20 –ին Աբովյան քաղաքում։
    Անկուսակցական է:
    Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա։
Կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ
Գագիկ Հմայակի  Եգանյան
Գագիկ Հմայակի Եգանյան
Կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ
  • Կրթություն
    1993 թվականին գերազանցությամբ ավարտել է Երևանի Ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը
  • Աշխատանքային գործունեություն
    1987-1988թթ. Երևան քաղաքի Լենինյան շրջանի պետապտեսչություն՝ ապահովագրական գործակալ
    1993-1995թթ. Կոշիկի «Մասիս» առևտրաարտադրական միավորում՝ ՏՎԲ-ի 2-րդ կարգի հսկիչ, N 8 արտադրամասի վարպետ
    1995-1997թթ. Հայաստանի Հանրապետության կառավարության քարտուղարություն՝ սոցիալական քաղաքականության վարչության առաջատար մասնագետ
    1996-1997թթ. Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի նախարարության ֆինանասատնտեսագիտական վարչության ֆինանասական բաժնի գլխավոր մասնագետ
    1997 թվականին Հայաստանի Հանրապետության կառավարության քարտողարության սոցիալական քաղաքականության վարչության առաջատար մասնագետ
    1997-1998 թթ. Հայաստանի Հանրապետության սոցիալական ապահովության նախարարի աշխատակազմի ղեկավար
    1998-1999թթ. Հայաստանի Հանրապետության սոցիալական ապահովության նախարարության Աշխատանքի և զբաղվածության հանրապետական ծառայության պետի տեղակալ
    1999-2002թթ․ Հայասատանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար
    2002-2008թթ․ Հայասատանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավար
    2008-2011թթ. Հայասատանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
    2011-2013թթ. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավար
    2013-2018թթ. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
    2018 թվականից առ այսօր Հայաստանի Հանրապետության անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ
  • Այլ տեղեկատվություն
    29.06.2016 թվականին պարգևատրվել է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական ծառայության խորհրդի պատվոգրով
    30.06.2016 թվականին պարգևատրվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի պատվոգրով
    01.02.2005 թվականին պաշտպանել է գիտական ատենախոություն և ստացել տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճան
     
    Կուսակցական պատկանելություն
    Անկուսակցական
    Անձնական տվյալներ
     
    Ծնվել է 1970 թվականի հուլիսի 4-ին, Երևան քաղաքում
    Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ:
Գրանցման բաժին
Դիմում-բողոքների քննարկման բաժին
Տիրան Խաչատրյան
Տիրան Խաչատրյան
Դիմում-բողոքների քննարկման բաժին
Մեթոդաբանության բաժին
Վանանդ Սաֆարյան
Վանանդ Սաֆարյան
Մեթոդաբանության բաժին
Հաշվապահական հաշվառման բաժին
Նարինե Սեխլեյան
Նարինե Սեխլեյան
Հաշվապահական հաշվառման բաժին
Եկամուտների և ծախսերի հաշվառման բաժին
Վերոնիկա Նանյան
Վերոնիկա Նանյան
Եկամուտների և ծախսերի հաշվառման բաժին
Ստորաբաժանումների վերահսկողության և վերլուծությունների բաժին
Արման Թևանյան
Արման Թևանյան
Ստորաբաժանումների վերահսկողության և վերլուծությունների բաժին
Հաշվառման վերահսկողության բաժին
Զարգացման բաժին
Համակարգման և մշտադիտարկման բաժին
Վազգեն Հովակիմյան
Վազգեն Հովակիմյան
Համակարգման և մշտադիտարկման բաժին
Գեոդեզիայի և քարտեզագրության բաժին
Ալեքսանդր Սողոմոնյան
Ալեքսանդր Սողոմոնյան
Գեոդեզիայի և քարտեզագրության բաժին
Հողաշինարարության բաժին
Մկրտիչ Մկրտչյան
Մկրտիչ Մկրտչյան
Հողաշինարարության բաժին
Երկրատարածական տվյալների բաժին
Բագրատ Նազարյան
Բագրատ Նազարյան
Երկրատարածական տվյալների բաժին
Իրավական ապահովման բաժին
Էլեն Արամյան
Էլեն Արամյան
Իրավական ապահովման բաժին
Օրենսդրության մշակման և որակավորման բաժին
Լիանա Քոչարյան
Լիանա Քոչարյան
Օրենսդրության մշակման և որակավորման բաժին
Կադաստրային գնահատման բաժին
Հակոբ Հովհաննիսյան
Հակոբ Հովհաննիսյան
Կադաստրային գնահատման բաժին
Շուկայի վերլուծության բաժին
Աննա Նազարյան
Աննա Նազարյան
Շուկայի վերլուծության բաժին
Գնումների կազմակերպման բաժին
Հրաչյա Մանուկյան
Հրաչյա Մանուկյան
Գնումների կազմակերպման բաժին
Առաջին բաժին
Հանրային կապերի բաժին
Քարտուղարություն
Զորահավաքային նախապատրաստության և քաղաքացիական պաշտպանության բաժին
Հեղինե Աբրահամյան
Հեղինե Աբրահամյան
Զորահավաքային նախապատրաստության և քաղաքացիական պաշտպանության բաժին
Տնտեսական մաս
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոն
Կարեն Գրիգորյան
Կարեն Գրիգորյան
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոն
Գեոմատիկայի կենտրոն
Վահագն Մուրադյան
Վահագն Մուրադյան
Գեոմատիկայի կենտրոն
Երկրատարածական տվյալների կառավարման բաժին
Երկրատարածական տվյալների կառավարման բաժին
Գեոմատիկայի կենտրոն
Դաշտային աշխատանքների կազմակերպման և համակարգման բաժին
Դաշտային աշխատանքների կազմակերպման և համակարգման բաժին
Գեոմատիկայի կենտրոն
Մշտական գործող ռեֆերենց կայանների և կառավարման ավտոմատացված համակարգերի բաժին
Մշտական գործող ռեֆերենց կայանների և կառավարման ավտոմատացված համակարգերի բաժին
Գեոմատիկայի կենտրոն
Մարքեթինգի և վաճառքի բաժին
Մարքեթինգի և վաճառքի բաժին
Գեոմատիկայի կենտրոն
Տարածքային (առանձնացված) ստորաբաժանումներ
Անշարժ գույքի գրանցման միասնական  ստորաբաժանում
Անշարժ գույքի գրանցման միասնական ստորաբաժանում
Տարածքային (առանձնացված) ստորաբաժանումներ
Լոռու մարզային ստորաբաժանում
Լոռու մարզային ստորաբաժանում
Տարածքային (առանձնացված) ստորաբաժանումներ
Շիրակի մարզային ստորաբաժանում
Շիրակի մարզային ստորաբաժանում
Տարածքային (առանձնացված) ստորաբաժանումներ
Սյունիքի մարզային ստորաբաժանում
Սյունիքի մարզային ստորաբաժանում
Տարածքային (առանձնացված) ստորաբաժանումներ